• شکوفایی اقتصادی بنگاه ها در گرو تعاملات الکترونیک

   شکوفایی اقتصادی بنگاه ها در گرو تعاملات الکترونیک

   عضو شورای سیاستگذاری دومین جشنواره وب و کسب و کار، بر استفاده حداکثری بنگاه های صنعتی پیشرو از جدیدترین تکنولوژی های الکترونیک و ابزارهای توسعه فناوری اطلاعات و پیاده سازی آنها در پورتال خود برای شکوفایی اقتصادی تاکید کرد.

   به گزارش گروه علمی ایرنا از روابط عمومی آموزش، پژوهش و فناوری وزارت صنعت، معدن و تجارت، محسن صالحی نیا ضمن دعوت از کلیه صاحبان بنگاه های صنعتی کوچک، متوسط و بزرگ، حضور فعال و حداکثری بنگاههای صنعتی پیشرو را در جشنواره وب و کسب و کار، تلاش در جهت کمک به رشد و شکوفایی اقتصادی بنگاههای تولید داخل بویژه از طریق توسعه تعاملات الکترونیک را امروز امری لازم و ضروری دانست.
   وی در ادامه اظهارکرد: از آنجا که تاکنون بخش عمده ای از بنگاههای صنعتی، معدنی و تجاری کشور به صورت بایسته از مزایای کسب و کار در فضای مجازی بهره مند نشده اند گفت: این امر سبب از دست دادن فرصت های نوظهور حاصل از ارتباطات در دنیای امروز شده است.
   وی افزود: انتظار می رود، اکنون که وزارت صنعت، معدن و تجارت با تدوین شاخص های پورتال های برتر کسب و کار به دنبال فرهنگ سازی و توسعه نفوذ فناوری اطلاعات در فرآیند های کسب و کار اقتصادی است، بنگاه های صنعتی نیز با حضور و مشارکت در این جشنواره فرصت بوجود آمده را غنیمت شمرده و ضمن اطلاع از آخرین تکنولوژی ها و ابزار های توسعه فناوری اطلاعات و پیاده سازی آنها، از مزایای توسعه تجارت و تعاملات الکترونیک بهره مند گردند.
   صالحی همچنین اظهارکرد: به منظور حمایت و مشارکت بنگاههای صنعتی در این جشنوراه ابلاغیه هایی ازسوی دفاتر تخصصی معاونت امور صنایع به مدیران انجمن ها و اتحادیه های صنعتی سراسر کشور ارسال شده است.
   وی افزود؛ بنگاههای صنعتی کشور می بایست بر پایه چنین باوری، با مغتنم شمردن فرصت فراهم شده، در راستای تحقق اهداف مورد نظر خویش گام بردارند.
   عضو شورای سیاست گذاری دومین جشنواره کسب و کار در ادامه اظهار امیدواری کرد با تلاش و اطلاع رسانی مناسب و تشویق بنگاهها جهت حضور هر چه پر رنگ تر خود ، گامهای موثری در راستای توسعه تعاملات الکترونیک بنگاههای صنعتی کشور برداشته شود.
   بر اساس این گزارش، ثبت نام بنگاههای متقاضی جهت حضور در دومین جشنواره وب و کسب و کار تا پایان مهرماه از طریق وب سایت جشنواره به نشانی http://webfestival.mimt.gov.ir ادامه خواهد داشت و با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته به بنگاههای برتر و پیشرو در حوزه توسعه تعاملات الکترونیکی در مراسمی که آذرماه امسال با حضور مدیران عالی رتبه کشوری و فعالان فضای مجازی کشور در آذر ماه برگزار می شود، بر اساس مقیاس و حوزه فعالیت «نشان برتر تعاملات الکترونیکی» اهدا خواهد شد.
   تقدیر از پارک های علم و فناوری و مراکز رشد پیشرو در توسعه تعاملات الکترونیک بنگاه ها که بیشترین مشارکت و فعالیت را در برگزاری دومین جشنواره وب و کسب و کار داشته اند از دیگر برنامه های این جشنواره است.
 • حامیان جشنواره

  جهت اطلاع از شرایط و طرح های حمایت از جشنواره می توانید با دبیرخانه تماس حاصل فرمایید.

 • شورای سیاست گذاری و حامیان معنوی جشنواره
 • حامیان مالی جشنواره
 • حامیان رسانه ای جشنواره
 • آدرس : تهران
  بلوارکشاورز، خیابان شهید نادری، وزارت صنعت، معدن و تجارت، طبقه دهم
  تلفن : 85193933 -021
  فکس : 88955952-021
  پست الکترونیک : webfestival@mimt.gov.ir
 • کلیه حقوق متعلق به وزارت صنعت، معدن و تجارت می باشد.
  مجری : پورتال سامان